профілактичні щеплення



      Лист Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України, від 29.09.2014 №1/9-500/№04.01.16/28103 «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення».doc


Ще в 1919 році був підписаний документ про обов'язкове проведення пофілактичних щеплень дітям.
З тих пір профілактична вакцинація стала в нашій країні одним із важливих факторів збереження здоров»я підростаючих поколінь, боротьби з дитячою захворюваністю.
Завдяки проведенню профілактичних щеплень знижені і майже повністю ліквідовані деякі інфекційні захворювання.
Введення профілактичних вакцин не викликає захворювання, виробляє захисні антитіла, так створюється активний штучний імунітет. Зазвичайно він буває стійким, але для підтримки більшість щеплень періодично повторюють.
Чи можна одночасно робити  дитині кілька щеплень?
Так, можна. На дитину впливає значно більше антигенів унаслідок захворювання на ангіну, ніж від кількох  щеплень одночасно.Таке вакцинування заощаджує час і грощі, зменшує кількість відвідувань поліклініки. До того ж так легше дотримуватись Календаря профілактичних щеплень в Україні.   
Чи можна вакцинувати дітей з хронічними захворюваннями?
Так, можна.Дітей із хронічними захворюваннями слід захищати передусім .Адже супутні захворювання можуть погіршитии перебіг основного.Такожу таких дітей інфекційні захворювання або їх ускладнення протікають значно тяжче.Відповідно до календаря профілактичних щеплень в Україні, діти з хронічними захворюваннями належать до групи ризику. Для таких дітей  Календарем передбачено додаткові щеплення за станом здоровя.

Немає коментарів:

Дописати коментар